Dziś w muzycznym kąciku…

Dziś w muzycznym kąciku Marcela, zespół „Kwiat Jabłoni”.

Zespół tworzy rodzeństwo, Kasia i Jacek Sienkiewicz. Nazwisko znane, pewnie kojarzycie? „W pustyni i w puszczy”, „Krzyżacy”, … ale to nie z tych Sienkiewiczów ( ͡° ͜ʖ ͡°) To syn i córka Kuby Sienkiewicza, wokalisty Elektrycznych Gitar, czyli „już tylko Kiler, o sobie tylko tyle” 😉 No i rola chirurga w „Chłopaki nie płaczą” gdzie mówił o tytanowej płytce w mózgu Gruchy.
Przezdolne ma te dzieciaki. Zespół tworzy muzykę folkową, z domieszką nowoczesnych brzmień.
Jak dla mnie kolejne odkrycie ostatnich czasów. Ja jestem naprawdę zauroczony ich twórczością od paru miesięcy. Tak naprawdę ich duet to pianino na którym gra Kasia, oraz dość nietypowy instrument w dzisiejszych czasach czyli mandolina na której gra Jacek. Jest on również autorem muzyki do większości utworów. Folkowego brzmienia nadaje również vocal na 2 głosy (jeżeli dobrze słyszę to w interwale dominuje tercja), często również ponad oktawę, czyli upraszczając i tłumacząc na nasze jak jedno śpiewa wysoko, to drugie nisko. Jako ciekawostka – jest parę takich utworów, gdzie dobrze to słychać. (przypomniałem sobie – zespół Video&Wyszkoni w piosence „Soft” Mi osobiście bardzo się podoba taki śpiew w duecie na 2 skrajne głosy.

Rodzeństwo Sienkiewiczów śpiewa o życiu chwilą, próbach cieszenia się tym, co mamy, o ucieczce od konsumpcjonizmu i świata przesyconego pogonią za sukcesem, skłaniają słuchaczy do namysłu i nie pozostawiają obojętnym. „Niemożliwe” to album głęboko poruszający zarówno słowami, jak i muzyką.

Zastanawiam się, czy jak osiąga sukces syn/córka kogoś znanego, to jest to wynik nazwiska czy talentu? W tym wypadku nazwisko raczej zbytnio nie pomogło bo nie wszyscy kojarzyli, a talentu im odmówić się nie da, po prostu. Ja, choćbym się nazywał Pavarotti, to i tak bym wydawał raczej łabędzi śpiew gąsiora. Chyba więc jednak w genach się coś dziedziczy. Wystarczy spojrzeć na Piotrka Cugowskiego, Patrycję Markowską, Natalię Kukulską itd.

Wracając do Kasi i Jacka – maja już zaplanowaną trasę na ten rok. 4 kwietnia będą w #krakow więc może jakiś mireczek(belka) byłby chętny to polecam, ja już bilet mam.

https://ticketclub.pl/koncerty/kwiat-jabloni-pozegnanie-z-niemozliwym-klub-studio-krakow-1248/

#muzyka #kwiatjabloni #gruparatowaniapoziomu